Ministri i koronavirusit e merr vesh shpalljen e fatkeqësisë natyrore në ‘Opinion’

Ministri i koronavirusit e merr vesh shpalljen e fatkeqësisë natyrore në ‘Opinion’

23:08, 24/03/2020

Arben Ahmetaj është emëruar nga kryeministri Edi Rama ministri përgjegjës për përballimin e situatës me koronavirusin në Shqipëri.

Një detyrë e tillë nënkupton që zyrtari i qeverisë duhet të jetë më i informuar, pas kryeministrit, për aktet ligjore dhe pjesën e operacioneve financiare për përballimin e situatës.

Por edhe pse shpallja e gjendjes së fatkeqësisë është botuar në fletoren zyrtare, ministri e mori vesh këtë akt ligjor në emisionin ‘Opinion’ në gazetari Blendi Fevizu.

Video më poshtë tregon momentin kur ministri u informua për vendimin e qeverisë ku bën pjesë.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

ardit25/03/2020 07:20

hajduti me I madh qe ka nxjerr rilindja. kuptohet mbas kryetarit

Shto koment

Denonco