Shqipëria shpall gjendjen e fatkeqësisë natyrore

Shqipëria shpall gjendjen e fatkeqësisë natyrore

22:17, 24/03/2020

Shqipëria ka shpallur ditën e sotme gjendjen e fatkeqësisë natyre.

Vendimi është marrë në mbledhjen e sotme dhe është botuar në Fletoren Zyrtare.

Shpallja e gjendjes së fatkeqësisë natyrore është bërë në të gjithë Shqipërinë.

Disa herë, kreu i opozitës Lulzim Basha ka kërkuar që të shpallej gjendja e fatkeqësisë natyrore, gjë e cila ndodhi ditën e sotme.

Image

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco