Djali i deputetes së PS, pozitiv nga Covid-19. Familja në karantinë

Djali i deputetes së PS, pozitiv nga Covid-19. Familja në karantinë

21:51, 23/03/2020
A+ Aa A-

Ministria e Shëndetësisë, bëri me dije se sot në Fier janë shtuar 3 raste të reja.

Abcnews.al mëson se njëri prej të prekurve është djali i deputetes së PS, Antoneta Dhima, e cila konfirmoi se djali ka qenë i kujdesshëm dhe se nuk e dinë nga e kishte marrë.

Nga ana tjetër, mësohet se e gjithë familja e deputetes është futur në karantinë, po në Fier.

Për sa i përket 26-vjeçarit, mësohet se ai pasi ka rezultuar pozitiv me Covid-19, është sjellë në spitalin Infektiv për të marrë trajtimin mjekësor.

Kujtojmë se pas Tiranës, Fieri është më i prekuri nga Covid-19, ku numri i të infektuarve ka shkuar sot në 12.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Genti26/03/2020 19:23

Hakat e popullit, ishalla e terheq kemben zvarre

t23/03/2020 22:34

Djalin e deputet leshit e paskan çuar me vrap ne spital,kursr te tjerrt te izolohen ne shtepi dhe as qe do tja dije njeri.

Shto koment

Denonco