Shqipëria ndalon të gjitha fluturimet me Britaninë e Madhe nga 16 marsi

Shqipëria ndalon të gjitha fluturimet me Britaninë e Madhe nga 16 marsi

12:33, 16/03/2020
A+ Aa A-

Ministria e Infrastrukturës dha një informacion me rëndësi para pak minutash: Ndalimin e të gjitha fluturimeve nga Shqipëria për në Britaninë e Madhe dhe anasjelltas që nga ora 23:59 e datës 16 mars.

"Tirana International Airport" nga ana e vet njoftoi se data 17 Mars 2020, ndërpriten fluturimet me Anglinë. "Në vijim të situatës së krijuar për shkak të përhapjes së COVID-19, Qeveria Shqiptare ka njoftuar se, në perpjekje për të ndalur përhapjen e koronavirus (Covid-19) fluturimet për dhe nga Anglia do të ndërpriten duke filluar nga data 17 Mars 2020, deri në një njoftim të dytë

Fluturimet e ditës së sotme nr W9 4465 dhe W9 4466 do të operojnë normalisht. Për veprime të mëtejshme, ju lutemi pasagjerëve të kontaktojnë kompanitë ajrore apo agjencitë e udhëtimit. Faleminderit për bashkëpunimin", përfundonTirana International Airport.

ImageImage

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

???16/03/2020 12:47

Sec kam pershtypjen qe i ka ndaluar britania e madhe.

Shto koment

Denonco