PM Rama addresses to citizens from his home, warns heavy consequences for lockdown violators

PM Rama addresses to citizens from his home, warns heavy consequences for lockdown violators

14:15, 13/03/2020

Albanian Premier Edi Rama thanked the Albanian citizens for their understanding for the strict preventive measures in the fight against the spread of the coronavirus, but warned for consequences anyone caught violating the lockdown measures. Rama addressed to the nations via a Facebook livestream from his mansion in Surrel, east of Tirana, saying even his bodyguards were staying home and he was doing his government jobs by communicating with the ministers online.

The Prime Minister said anyone caught violating the no-driving rule would lose their license permanently. He also said that any grocery stores or pharmacies caught raising their prices will also lose their license to operate.

“Anyone who plays smart on food and drug prices may eventually lose the right to trade food and drugs and so on”.

 

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Stavri13/03/2020 17:25

O idiot po nuk bllokohen makinat private

Askushi13/03/2020 16:30

Ky horri eshte pergjegjesi kryesore per gjendejn e keqe te shendetesis ku ndodhemi. Qindra milion euro per Vilma Nushin, e per te gjitha Vilmat e tjera, per PPP, per rruget me 20 milion euro,per fabrikat e djegies se plerave qindra milioneshe, per tenderat po ashtu. Vith e grabit..dhe sot spitalet tona jane ne mjerim, ku mjek,infermjer,doktorr, iken e lane vendin ,lane spitalet bosh....dhe ky horr del dhe na kercenon po me gjoba,po me masa,po me arrestime, biri i diktatorit,kriminelit, kriminel do te behet.Zoti e paft, se robi nuk i bene gje.

Skrapari13/03/2020 15:02

Ore ky ndyresire nuk u ngop se ngreni mut. Si nuk ka turp qe cfaqet ne tv. Sot po te kishte njerez te pergjegjshem ne kete vend ky mut muti duhet te ishte nen toke jo te derdelliste pa fund. Une ne keto kushte nuk po duroj dot vehten jo me nje bytheqire qe vazhdon te jete fatkeqesisht km i vendit tim. Na lere ne hallin qe na ka zene malukat. Te lutem mos u shfaq ne ekrane se mbi 50 prrqind te popullit me shume po e semurni ju se COVID-19.

Shqiptari13/03/2020 14:58

TI O KAFSHE! RRI NE SHTEPI ME ZAHON DHE TALL BYTHEN ME SHQIPTARET SEPSE TI I KE SIGURUAR TE GJITHA PER VETEN, PER LINDEN, PER ZAHON DHE PER BUSHTRAT QE KE RROTULL! Nuk je ti ZOTI mbi TOKE, qe te vendosesh si te doje bytha denime e ndeshkime ekstreme per njerezit hallexhinj pasi ke thithur aty ne kalane tende nja 10 viza kokaine!!!! SI MUND TE NDESHKOSH TI NJEREZIT QE BASHKE ME BUSHTRAT E TUA IU SHPERNDAVE MASKA TE SKADUARA DHE TALL BYTHEN NGA SHTEPIA?????? SI MUND TE NDESHKOSH NJEREZIT TI PO I VJEDH DITE E NATE EDHE DUKE PERFITUAR NGA KETON FATKEQESI! SI MUND TI MARRESH TI NJE SHQIPTARI 5000 EURO QE KA DALE NE RRUGE PER TE BLERE USHQIM!!!???? CMIMET E USHQIMEVE TASHME JANE RRITUR 2-FISH, AKOMA NUK TE KANE NJOFTUAR ZAGARET E TU???!!!! SA PER INFO SOT 1 KG QEPE NGA 70 LEKE PARA 3 DITESH SOT KA SHKUAR 150 LEKE!!!! BOLL ME PROPAGANDE NGA KOSHERJA JOTE E GRENXAVE!!!

Shqiptari13/03/2020 14:46

A KE ZOT! A KE PERENDI! PO IK ORE DJALL NGA EKRANI! AMAN VETEM MOS DIL TE PAKTEN 1 DITE NE EKRAN! IK O VIRUSI ME I RREZIKSHEM E ME I SHPIFUR I BOTES! O ZOT! O ZEUS! PSE NUK DERGON NJE RRUFE E TI BIESH MU NE KOKE KETIJ DJALLI TE PASHPIRT E TE PACIPE! I vetmi qellim i DJALLIT RILINDAS, eshte qe t'u shfaqet shqiptareve ne cdo lloj forme, ne cdo moment, ne cdo vend dhe ne cdo situate. Edhe kur te hapim deren e halese e te shkojme per te dhjere apo per te bere shurren duhet te shfaqet Ai, edhe kur duhet te marrim dike ne telefon duhet te dale ne fillim Ai, edhe kur duhet te hame buke ne mes te pjates do te shfaqet surrati i Atij, edhe kur te hapim frigoriferin per te marre ushqim do te shafqet perseri Ai: DJALLI!!!! Sepse televizoret 24/24 na shfaqin perseri ATE dhe Lali Plehun dhe banden RILINDJA duke folur lloj-lloj brrockullash sikur njerezit jane idiote dhe injorante fare. KY ESHTE MJEKU, KY ESHTE VIROLOGU, HIGJENOLOGU, GJITHOLOGU, KIRURGU, INFERMJERI, INXHINIERI, NDERTUESI, EKONOMISTI, FINANCIERI, AGRONOMI, VETERINERI, SHOFERI, KARROCIERI, PILOTI, TIMONIERI, POR NE FAKT PER TE GJITHE SHQIPTARET KY ESHTE VETEM KANCERI! Qellimi i tyre nuk eshte perkujdesja ndaj njerezve dhe mbrojtja e popullates sepse ajo duket te mangesia e masave, nga neglizhenca para 1 muaji dhe tallja me paralajmerimet qe po vinin nga bota dhe opozita. Tani qe doli lakuriq, i paafte dhe i papergatitur perpara faktit skandaloz, po perpiqet qe t'ju mbushi mendjen njerezve qe shqpetimtari eshte vetem Ai, qe arriti deri aty sa deklaroje paturpesisht perpara popullit tek OPINION: JENI ME FAT QE ME KENI MUA KRYEMINISTER! PATJETER KY ESHTE FATI I DYTE ME I ZI QE NA RA PAS ENVER HOXHES! CDO DESHTIM, CDO FATKEQESI KY E QUAN SUKSES TE TIJ!!!! MORTJA APO KOLERA PSE NUK E HA ME GJITHE BANDEN E TIJ PERVERSE!

Shto koment

Denonco