Edi Rama goes bonkers: Albanians are lucky to have me as Prime Minister

Edi Rama goes bonkers: Albanians are lucky to have me as Prime Minister

21:50, 12/03/2020

While Albania is a country in lockdown in its bid to fight the sprear of coronavirus, its Prime Minister Edi Rama finds the time to show himself live on television and relesase certain crazy statements.

Speaking on the Opinion talk show on TV Klan, responding to the questions of host Blendi Fevziu, Rama said Albanians are lucky he is their Prime Minister.

In the face of critics from everywhere due to the delayed preventive measures and the overall lack of medical organization to fight the spread of the virus, Edi Rama reminds everyone how lucky they are for him at the helm of the government.

 

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Saimir14/03/2020 20:20

Ky gjel bythrrjepur vazhdon me na ba glaca te modelit masat e qerrevise- punt e qerrevise- arritje e zvarritje e nuk e di se çfare bojnash do te na hedhe ne rrealitetin ton te tmerrshem. Nje azmatik frikacak e detyron nje popull te mbyllet mrende. Nuk mund te shohe dike te ec i lire rrugve kur ktij dhicit i duhet me u mbyll mrend

Studenti ne Paris13/03/2020 18:20

o pallosh a shifesh ne pasqyre? Shikoje veten o shemtire sikur ke dale nga varri dukesh.

Shqiptari13/03/2020 14:27

O ZOT! O ZEUS! PSE NUK DERGON NJE RRUFE E TI BIESH MU NE KOKE DJALLIT! I vetmi qellim i DJALLIT RILINDAS, eshte qe t'u shfaqet shqiptareve ne cdo lloj forme, ne cdo moment, ne cdo vend dhe ne cdo situate. Edhe kur te hapim deren e halese e te shkojme per te dhjere apo per te bere shurren duhet te shfaqet Ai, edhe kur duhet te marrim dike ne telefon duhet te dale ne fillim Ai, edhe kur duhet te hame buke ne mes te pjates do te shfaqet surrati i Atij, edhe kur te hapim frigoriferin per te marre ushqim do te shafqet perseri Ai: DJALLI!!!! Sepse televizoret 24/24 na shfaqin perseri ATE dhe Lali Plehun dhe banden RILINDJA duke folur lloj-lloj brrockullash sikur njerezit jane idiote dhe injorante fare. Qellimi i tyre nuk eshte perkujdesja ndaj njerezve dhe mbrojtja e popullates sepse ajo duket te mangesia e masave, nga neglizhenca para 1 muaji dhe tallja me paralajmerimet qe po vinin nga bota dhe opozita. Tani qe doli lakuriq, i paafte dhe i papergatitur perpara faktit skandaloz, po perpiqet qe t'ju mbushi mendjen njerezve qe shqpetimtari eshte vetem Ai, qe arriti deri aty sa deklaroje paturpesisht perpara popullit tek OPINION: JENI ME FAT QE ME KENI MUA KRYEMINISTER! PATJETER KY ESHTE FATI I DYTE ME I ZI QE NA RA PAS ENVER HOXHES! CDO DESHTIM, CDO FATKEQESI KY E QUAN SUKSES TE TIJ!!!! MORTJA APO KOLERA PSE NUK E HA ME GJITHE BANDEN E TIJ PERVERSE!

aliu13/03/2020 14:17

Le te riije muti, e te flse ne Tv, se e nderroj kanalin, por na e hiqni nga telefoni, se cau trapin

arqile 13/03/2020 08:02

Ti je gomar lum ne qe te kemi .

N13/03/2020 07:58

Ne jemi te denuar me kete njeri

Nanidhi...12/03/2020 23:27

Na more.., lidheni se e la namin topa.. topa..reshedi..!

Fati12/03/2020 22:41

Fat muti, por mut me lule ama.

Zaho12/03/2020 22:37

Je me fat ti o kellire! Te ndyre si ti jetojne gjirizeve ashtu siç jetoje ne paris, dhe te solli kellira tjeter bizxhoçi. Atij ti à dish per nder se Berisha ta kish treguar vendin qe meritoje. Bastard.

Arberi12/03/2020 22:30

Buuuh cfarë fati kemi me kte rrot k... kryeminister

Daj Jaku12/03/2020 22:13

Edvin Drama ka lindur i lajthitur. Është pa shpresë. Kur kandidoi për kryeministër e kam komentuar lajthitjen e tij congenitale dhe kam paralajmëruar se po të votojmë Edvin Dramën do jetë hera e fundit që votojmë në jetën tonë sa të jetë ai gjallë. Vetë e zgjodhëm, tani ta mbajmë në bithë.

Elvi 12/03/2020 22:11

Per mua ka te drejte zoteria qe e thote.po nuk ka thene ngjyren e fatit , ktu eshe problemi. Fat me i zi se e zeza

Messi 12/03/2020 22:02

Kesaj i thone, dhi e zgjebosur bishtin perpjete

BESONI12/03/2020 21:58

Popull Shqipetar, kjo semundje shekullore qe kaardhur ne shqiperi, IMPORT, eshte nje si gjithe semundjet e tjera, ndoshta eshte pak sa me e forte por eshte e perballueshme, ne nuk duhet te kemi frige, as nuk duhet te na zeje paniku, duhet ta shikojme si nje gje te stines dhe duhet te tregojme kujdes sipasrregullave te higjenes normale, mostrembi se kemi imunitet dhe do e perballojme, me besoni se kemi per ta harruar pas 15 ditesh. Durim e sakrifice o popull mos u rrembeni dhe MOS KENI FRIGE FARE. ju pershendet te gjitheve. Mbani mend pas 15 ditesh do ju duket si nje enderr e keqe.

Shto koment

Denonco