Presidenti: Mirësevjen më 2 mars, i dashur Profesor Budina!

Presidenti: Mirësevjen më 2 mars, i dashur Profesor Budina!

14:31, 27/02/2020

Presidenti i Republikës Ilir Meta ka përshëndetur regjisorin Edmond Budina, për thirrjen e tij të fortë në mbështetje të tubimit popullor të 2 marsit dhe argumentet me të cilat ai i është drejtuar sot qytetarëve. Presidenti shkruan në Fb:

“Një lajm frymëzues që edhe një nga përfaqësuesit më të shquar të Lëvizjes Demokratike, artisti i dashur për të gjithë ne, Edmond Budina, do na bashkohet më 2 mars në Tiranë, që e gjithë Europa dhe bota demokratike të dëgjojë sërish si para 30 viteve thirrjen: “E duam Shqipërinë si gjithë Europa! Liri Demokraci”.

Jetën e japim, Demokracinë dhe Lirinë tonë kurrë!

Jemi komb Shqiponjash!

Edhe Shqiponjat tona në emigracion do të kthehen në Folenë e tyre.

Mirësevjen i dashur Profesor Budina! “

LEXO: "Me Ilir Metën më 2 mars, që atë dhjetor të 90-ës ishte me ne"- Nga Edmond Budina.

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco