Në dogana na vjedhin dhe na keqtrajtojnë/ Emigranti denoncon sjelljen arrogante në pikat kufitare

Në dogana na vjedhin dhe na keqtrajtojnë/ Emigranti denoncon sjelljen arrogante në pikat kufitare

23:08, 26/02/2020

Një emigrant ka denoncuar sjelljen e padenjë që bëhet ndaj tyre në pikat kufitare nga agjentët doganorë, të cilët sipas tij u kërkojnë para në këmbim të lëvizjes në krahun tjetër të kufirit.

Denoncimi është bërë publik edhe nga ish-kryeministri Berisha që shkruan ja se si ndëshkohen emigrantët nga narkoshteti.

‘Shikoni se si ndeshkohen emigrantet nga narkoshteti!

Lexoni denoncimin e qytetarit dixhital. sb

I. Nderuar Z Berisha ju uroj nje vit te mbar plot shendet dhe plot mbaresi doja te ndaja me ju nje hall qe kan refugjatet nuk guxojm te vim ne shqiperi sepse policat ne kakavij na vjedhin na thon qe ka mbaruar pashaporta dhe duan lek djalin tim i kerkonin lek qe te kalonte per greqi dhe kur shkuam ne Ambasaden Shqiptare ne Athin na than qe nuk ka problem pashaporta. Ata jan te gjith hajdut dhe duhen larguar nga puna te lutem ngrijeni kete problem o Legjenda e Kombit’

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco