Rama nga Moska: E lëshova, por Lavrov nuk e hëngri karremin tim

Rama nga Moska: E lëshova, por Lavrov nuk e hëngri karremin tim

21:58, 26/02/2020

Edi Rama ka habitur mbrëmjen e sotme me deklaratat e tij nga Moska.

Shkoi për vizitë zyrtare si kreu i OSBE-së dhe duket se kjo gjë e ka ‘dehur’ dhe ka lëshuar deklarata të çuditshme.

Gjatë ditës së sotme në Rusi Rama i tha Lavrovit se ‘je enciklopedi e gjallë e politikës së jashtme se ai është prej vitesh aty’

Dhe në darkë, duke folur nga Moska në emisionin e Sokol Ballës, Rama u shpreh se i lëshoi një karrem ministrit të Jashtëm rus, Sergei Lavrov, por ky i fundit nuk e hëngri.

‘Ju e hapët temën se çdo kombësi ka të drejtë vetëvendosje’, i tha gazetari Balla, Ramës gjatë bisedës dhe nuk mundoi përgjigja e Ramës.

‘Në fakt-tha Rama-siç thonë në Tirane, unë hodha një karrem, por pala tjetër (Lavrov) nuk e hëngri...’

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Daj Jaku26/02/2020 22:54

Ky është *ar i tëri, për tu matur me pëllëmbë. O Zot çfarë palaçiollëqesh po na shohin sytë në këto kohëra. Kush e dërgon këtë lolo të tallë *ythën me gjigandët e planetit në emër të Europës? Ku ka katandisur karagjozllëku i BE? Si mundet të bëhen të tilla figura *uti me Rusinë? Kështu do bëhet superfuqi BE? Ky është një degjenerim burokratësh të korruptuar e të gërryer deri në kockë, të cilët nuk përfaqësojnë askurgjë, jo më vlerat e larta perëndimore. Kështu do përballet BE në konkurrencat ekonomike e gjeopolitike të cilat paraqiten jo vetëm të panjohura por edhe shumë të mprehta e të pakontrollueshme? Kemi parë mjaft "figura" të pavlera në krye, injorantë, sarhoshë, të pamoralshëm, por të përfaqësohet BE nga një llosh, injorant, skicofren të droguar bipolar.... ?! BE ka prekur rrethin e fundit të Ferrit.

Shto koment

Denonco