VIDEO/ Edi Rama nuk kursen shpifjet kundër Bashës dhe në Moskë

VIDEO/ Edi Rama nuk kursen shpifjet kundër Bashës dhe në Moskë

21:29, 26/02/2020

Tentativa për të shpifur ndaj kundërshtarit politik, e duke tentuar që ta lidhë me Rusinë, e ka nxjerrë Edi Ramën blof sot në mes të Moskës.

Gjatë konferencës së mesditës së sotme në Moskë, ministri i Jashtëm rus, Sergei Lavrov deklaroi se kishte nënshkruar një marrëveshje me ministrin e Jashtëm të Shqipërisë, në vitin 2004, kohë që këtë detyrë e ka mbajtur Kastriot Islami.

Por duke dashur të shpifë dhe sulmojë kreun e opozitës në Shqipëri, Rama aludoi duke thënë se ‘ka pasur marrëveshje të nënshkruar mes jush dhe udhëheqësit të sotëm të opozitës’.

Siç duket Rama tani nuk i ndal dot më shpifjet e tij kundër opozitës, kudo dhe me çfarë lloj mandati që është.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco