Ilir Hoxha asnjë pendesë për krimet e saj: I shërbeu atdheut

Ilir Hoxha asnjë pendesë për krimet e saj: I shërbeu atdheut

16:30, 26/02/2020

Ilir Hoxha, djali i ish-diktatorit Enver Hoxha dhe Nexhmije Hoxhës ka përcjellë një mesazh për mediat pak orë pas ndarjes nga jeta në moshën 99-vjeçare të nënës së tij.

Ai thotë se nëna e tij ia kushtoi gjithë jetën e saj lirisë së Atdheut dhe ndërtimit të Shqipërisë së re, perparimit dhe emancipimit të shoqërisë shqiptare, ndaj dhe do të ndjehen përherë krenarë për emrin dhe veprën e saj.

Nexhmije Hoxha do të përcillet nesër në banesën e fundit në varrezat e Sharrës, ndërsa pritja do të jetë në shtëpinë e familjes në Laprakë.

Mesazhi i djalit të Nexhmije Hoxhës:

Të nderuar miq e dashamires të familjes të Enver Hoxhës.

Me hidhërim të thellë ju bej me dije, se sot më datë 26 shkurt 2020, në moshën 99-vjeçare u nda nga jeta nëna jonë, Nexhmije Hoxha.

Ajo gjithë jetën e saj ia kushtoi lirisë së Atdheut dhe ndërtimit të Shqipërisë së re, përparimit dhe emancipimit të shoqërisë shqiptare, ndaj dhe ne do të ndjehemi përherë krenarë për emrin dhe veprën e saj.

Kujtimi i saj gjithmonë do të mbetet i paharruar për familjen tonë dhe të gjithë miqtë dhe dashamirësit e saj, në Shqipëri dhe kudo në botë.

Me respekt Ilir Hoxha

Tiranë 26 shkurt 2020

Shënim: Homazhet dhe përcjellja për në varrezat e Sharrës do të behet nga Funeral Home Alba 2000 (pranë Medresesë) nga ora 9 deri 12 të datës 27 shkurt

Në ditët pas varrimit, presim për ngushëllime në shtëpinë tonë, në Laprakë (pranë sheshit Shqiponja). Jeni të mirëpritur. Faleminderit.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Daj Jaku01/03/2020 00:14

enver nexhija i ja dedikuan jetën vrasjes së shqiptarëve, edvin lindja dëbimit të shqiptarëve nga Shqipëria. Në kohën e Skënderbeut trevat e shqiptarëve kishin popullsi pothuaj sa Anglia. rreth 2 milion banorë. Sot vetëm Anglia numëron 54 milion banorë, Shqipëria gjithmonë 2 milionë, me gjithë trevat bëhen 3 milionë (edhe se kemi taksën e shtimit ndër më të lartat). Misioni i këtyre kriminelëve armiq të betuar të popullit shqiptar vazhdon të kryhet me sukses të plotë, zbrazja e Shqipërisë nga shqiptarët me çdo mjet, me plumb, me bajonetë, me qytë, me uri, me persekutim, me arrestime, me krim, me grabitje, pa liri, pa arsim, pa fe, pa punë, pa shpresë.

F.G.29/02/2020 23:55

Ai lugati vdiq a s'vdiq ?

Sali Berisha27/02/2020 08:44

Po te mos ishte Nexhmija nuk do ishja as une ne politike dhe ne krye te PD. Rrofte Presidenti Ramiz Alia qe me la mua ne krye e te shkaterroj kete komb qe nuk ka per ta marre veten as per 100 vjet

Vlora26/02/2020 20:22

TITULLI ; Vepra e Djallit nuk ka brire. Sot “i ligu” feston, pasi perfundoi plotesimin e nje prej krijesave te tij me monstruoze. Sot Ferri do degjoj klithmen dhe kuisjen e shpirtit te saj gjakatar! Djalli qe e ushqeu dhe sterviti,sot do shijoj frytin e punes se vet! Ngushellime familjes per vendin qe i kane pergatitur dhe siguruar vetes! Mjere shpirti saj!!!!!

....26/02/2020 19:34

Mjere shpirti saj. Sot Ferri do degjoj klithmen dhe kuisjen e shpirtit te saj gjakatar! Djalli qe e ushqeu dhe sterviti,sot do shijoj frytin e punes se vet! Ngushellime familjes per vendin qe i kane pergatitur dhe siguruar vetes!

Enver Hoxha26/02/2020 19:07

Mjere shpirti saj. Sot Ferri do degjoj klithmen dhe kuisjen e shpirtit te saj gjakatar! Djalli qe e ushqeu dhe sterviti,sot do shijoj frytin e punes se vet! Ngushellime familjes per vendin qe i kane pergatitur dhe siguruar vetes!

Xxxxccc26/02/2020 18:47

Mos kete merak se do ti marre hak Allahu per gjithe vrasjet burgosjet internimet luften e klasave dhe izolimin per 50 vjet te Shqiperise. Per Njeriun e Ri , te nenshtruar e te perulur, spiun e hipokrit, karakteristika qe kane pushtuar si djall gati gjithe popullin tone keto vite duke e kthyer ne nje popull dele qe vetem nenshtrohemi! VAFTE NE HALE TE GOMAREVE! U DJEGTE NE ZJARRIN E XHEHNEMIT!

Arberi26/02/2020 18:04

Ishalla ka këmbe e mbarë ti mari dhe disa mbetje komunistësh me vete, rrojti gjatë haleja shkoftë në ferr plera.

titi26/02/2020 17:08

Nese nuk publikohet do te thote qe jeni me ta... E di,por,,,, nje konfermacion me shume e forcon mendimin! : Ne hale te gomereve shkofte, kriminelja e ndyre! Ju nese do te ishit serioze si agjensi duhet ta jepnit thjeshte si lajm te mire per shqiptaret, jo te na trasmetoni fjalet e te birit njesoj qen;.. si ata qe e dhjene!

titi26/02/2020 17:07

Nese nuk publikohet do te thote qe jeni me ta... E di,por,,,, nje konfermacion me shume e forcon mendimin! : Ne hale te gomereve shkofte, kriminelja e ndyre! Ju nese do te ishit serioze si agjensi duhet ta jepnit thjeshte si lajm te mire per shqiptaret, jo te na trasmetoni fjlet e te birit njesoj qen;.. si ata qe e dhjene!

Shqiptari26/02/2020 17:06

Nexhmije Hoxha, perveç te zezave, te vetmin sherbim patriotik qe i ka bere popullit shqiptar ne bashkepunim me Ramiz Alian, Kadri Hazbiun e Feçorr Shehun, ishte vrasja e diktatorit gjakatar Mehmet Shehu dhe eleminimi pastaj i dy bashkepunetoreve te tyre si qene rrugesh Kadri Hazbiu dhe Feçorr Shehu. Po te ishin gjalle keta te 3 ne 1990 ne Shqiperi do te ishin vrare, pushkatuar e burgosur dhjetra mijera shqiptare.

Lot26/02/2020 16:56

Ne ferr vrasesja

Pa emer26/02/2020 16:43

A e beson njeri? Gjalle do jete. Shtrigat nuk vdesin kurre

Shto koment

Denonco