Vdes Nexhmije Hoxha

Vdes Nexhmije Hoxha

15:47, 26/02/2020

Ndahet nga jeta gruaja e Enver Hoxhës, Nexhmije Hoxha.

Është ndarë sot nga jeta në moshën 99 vjeçare Nexhmije Hoxha, bashkëshortja e ish-diktatorit Enver Hoxha.

Burime të afërta pranë familjes kanë konfirmuar për bordo se e moshuara ka mbyllur sytë përgjithmonë pak orë më parë.

Nexhmije Hoxha e veja e diktatorit Enver Hoxha dhe ish-drejtoresha e Institutit të Studimeve Studimeve Marksiste-Leniniste pranë Komiteti Qendror të PPSH-së. Hoxha është ndarë nga jeta në banesën e saj në Laprakë.

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Ilir26/02/2020 19:56

U prefsh ne paqe.

Anton26/02/2020 19:20

Byyy! Pse e jepni si lajm. Perbindeshja.

Erald26/02/2020 18:19

Vdiq kurva plake. Nje qen i kuq me pak. Paste kennen e mbare dhe marrte te gjith komunistet pas, qe te shpetoj ky vend.

Erald26/02/2020 18:13

Vdiq kurva plake. Nje qen i kuq me pak.

Erald26/02/2020 18:13

Vdiq kurva plake. Nje qen i kuq me pak.

Mjer gropa e varrit fare do t mbaj brenda26/02/2020 17:55

????????????????????????????????????

555555526/02/2020 17:37

Shkofte ne Xhehnem e u djegte ne zjarr inshAllah!

Bekim Qorlazja26/02/2020 17:32

Ngordhi mortja, marte me vete krejt kete fare te keqe, me soj e sorrollop, pthu murtaje

Daj Jaku26/02/2020 17:28

Tamam sot kur mbushen 69 vjet nga masakra e 22 martirëve. Qoftë e Ferr/Xhehnemit. E ka pas pregatit vendin që në rini. Një jetë me mallkime....

t26/02/2020 17:17

I marrsh me vete te gjithe si puna jote

Gramoz26/02/2020 16:49

Me ne fund ngordhi rruspia, shkoi tek Enver bajga ne ferr!

lushingabarbullushi26/02/2020 16:22

Vdiq ashu sic ka qene; 99-she...

Askushi26/02/2020 16:17

Ne ferr i vafte shpirti pleres, krimineles...panteres

lom deliu26/02/2020 16:11

nentedhjete e nendshe ishte........i takonte te hikte

Shto koment

Denonco