'Unë s'pranoj kufijtë e Kosovës', Berisha publikon videon: Ky është Vuçiç, padroni i treshes Rama-Thaçi-Haxhiu

'Unë s'pranoj kufijtë e Kosovës', Berisha publikon videon: Ky është Vuçiç, padroni i treshes Rama-Thaçi-Haxhiu

20:40, 24/02/2020

Ish kryeministri Sali Berisha I rikthehet edhe një here çështjes së ndryshimit të kufijve të Kosovës.

Së fundmi ai ka postuar një video, e bërë 10 vite më pare, ku shfaqet presidenti serb Aleksander Vuçiç teksa flet për Kosovën dhe idenë e ndryshimit të kufijve.

Siç shihet edhe në videon e mëposhtme, Vuçiç e pranon se nuk është dakord me kufijtë aktualë.

“Ky është serbomadhi Vuçiç, padroni i trojkës tradhëtare Esad Toptani i Ri, Miladini Shqipfolës dhe Baton Stanishiqit! Dëgjojeni vetë çfarë thotë 10 vite më pare”, shkruan mbi video ish kryeministri Sali Berisha. /A.R, Syri.net

 

 

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Pune e madhe, I pranon elvis Naci 24/02/2020 20:54

Po ka ky ne Shqiperi, ramen, nacin, nanon m etj etj etj. Nuk e keni pare qe Naci vetem se nuk doli ya priste ne durres bashke me ramen. Ka te drejte vucic ondaku

Shto koment

Denonco