'Rama po tenton ti kufizojë kompetencat presidentit'/ Meta i përgjigjet Markut: Ky s'është problemi i vërtetë

'Rama po tenton ti kufizojë kompetencat presidentit'/ Meta i përgjigjet Markut: Ky s'është problemi i vërtetë

20:03, 22/02/2020

Presidenti llir Meta i përgjigjet profesorit dhe analistit Mark Marku, i cili, i ftuar në emisionin ”Kjo Javë” deklaroi se kryeministri Edi Rama po përpiqet të kapë Gjykatën Kushtetuese si dhe t’i kufizojë kompetencat Presidentit.

Përmes një puostimi në Facebook, kreu i shtetit shprehet se, Rama po tenton të rrëmbejë Gjykatën Kushtetuese në mënyrë që të vrasë çdo mundësi për llogaridhënie apo ndryshime demokratike.

Reagimi i presidentit:

I dashur Profesor Mark Marku!

Rama nuk po përpiqet t'i kufizojë kompetencat Presidentit. Ky s'është problemi i vërtetë. Rama po përpiqet në mënyrë anti-kushtetuese e mafioze të rrëmbejë Gjykatën Kushtetuese të Shqipërisë (pra vetë Kushtetutën) në mënyrë që të vrasë çdo mundësi për llogaridhënie dhe çdo mundësi për ndryshime demokratike!
Ndaj në 2 mars në Bulevardin "Dëshmorët e Kombit" jo për Presidentin, por për Shqipërinë! Për Kushtetutën 

https://www.syri.net/politike/318039/meta-thirri-popullin-me-2-mars-mark-marku-tubimi-nuk-eshte-i-paligjshem-rama-po-tenton-ti-kufizoje-kompetencat-presidentit/

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco