I braktisur nga babai/ Djali Pezës anëtar i LRI. Elona Guri ka një mesazh

I braktisur nga babai/ Djali Pezës anëtar i LRI. Elona Guri ka një mesazh

19:45, 22/02/2020

Anëtarja e kryesisë së LSI-së, Elona Guri i është përgjigjur deputetit socialist, Alfred Peza duke i kujtuar skandalin 1 milionë USD ku ai u përfshi kohë më parë.

“Ti Fred Peza e ke kripur mirë djathin me Edi Ramën. 1 milionë dollarë ti di gjithë Shqipëria, të tjerat ti dimë ne... Për ti bërë ato lekë ti ha...gjithçka. Por mos ha vetëm për vete, paguaj dhe për kalamajtë, se sbëhesh prind kur ja heq nga goja atyre. Një ditë tjetër flasim prap...edhe me emra po deshe.., jo per gje po e kam dhe anëtar LRI-je”, shkruan Guri në postimin e saj të rradhës në Facebook.

Image

 Ish-deputeti i Partisë Socialiste dhe ish-gazetari Alfred Peza është aksioner në një bankë të nivelit të dytë me 1.3 miliardë Lekë apo 1% aksione. Për këtë shkak ai humbi edhe mandatin e parlamentarit, por i shpëtoi drejtësisë. 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Tano12/03/2020 21:45

Po mos u shani o shqipetar, jetojeni jeten sepse eshte shume e shkurter, mjere kush ka dhe mjere kush ska, se ne ate bote 2 metra dhe domarrim.. Gjithe te mirat ju uroj.

Genti05/03/2020 16:55

Po bashkeshorti jot nuk la tender pa marre kur ishit ne pushtet. Put hajdute te lsi

Luan shehun26/02/2020 08:14

Bashkohemi me presidetin

Martin 22/02/2020 19:50

Mund Te jete kolone e 5-te... kujdes LRI-ja!

Shto koment

Denonco