Zbardhet shkresa e ‘Komisionit Mezini’/ Ja pse Frrok Çupit i ndalohej të kandidonte në poste publike

Zbardhet shkresa e ‘Komisionit Mezini’/ Ja pse Frrok Çupit i ndalohej të kandidonte në poste publike

21:35, 21/02/2020

Pas shkrimit të gazetarit , Ervis Zholi me titull “Komunist që u bë demokrat dhe u bë prap komunist, Frrok Cupi”, reagon publicisti, Gëzim Zilja, i cili zbardh  vendimin e Komisionit “Mezini” që i ndalonte kandidimin  në poste publike të Frrok Cupit.

‘Ka një dokument të lëshuar nga “Komisioni Shtetëror për Kontrollin e Figurave të Zyrtarëve të Lartë dhe Personave të Tjerë” i ashtuquajturi “Komisioni Mezini” i cili me shkresën me Nr.4 Prot. datë 16.06.1997 ka nxjerre Vendimin ku thuhet: Komisioni Shtetëror duke vepruar në bazë të Ligjit nr. 8220 datë 30.11.1995 , në mbledhjen e tij të datës 11.06.1997 mbasi shqyrtoi dokumentat zyrtare që iu vunë në dispozicion vendosi: z. Frrok Mark Çupi. rezultoi të ketë bërë pjesë në funksione të përfshira në nenin 1 të ligjit nr.8220. Më poshtë janë firmat e anëtarëve të komisionit. Fotokopja e këtij dokumenti gjendet në librin “Vrasës dhe Shpëtimtarë. Me këtë dokument Frrok Çupi ndalohej të kandidonte…’

Shkrimi i gazetarit Ervis Zholi

Komunist qe u be demokrat dhe u be prap komunist .

Frrok Cupi :

Ka qënë me pseudonimin : Spiun i sigurimit .

Nje pleher qe tashme eshte i lidhur me Sander Leshajn sepse e ka patriot .

Te dashur miq ! Ende do vazhdojme ti degjojme këta pseoanalist që na e bejne corbe nje debat politk, duke ofendur institucionin e presidencen apo presidentin Ilir Meta ?

Miq, u ka ardhur fundi ketyre kellirave te pushtetit të Edi Rames !

Rama po mundohet të qendrojë në pushtetin e pa merituar, sepse 2017 tregoj qarte se si i vodhi votat . Kemi dosjet e pergjimve që ende kjo prokurori apo gjykate, nuk dihet se ku i ka çuar te kapuar nga narko shteti . Kemi dy ish ministra të brendshëm të kapur nga trafiku i droges dhe sot nuk kemi nje pergjegjesi shteterore, ndërgjegje njerzore, pergjegjesi politike e morale. Këta bëjnë vetëm propagande , mostrat si ish spiuni i sigurimit te shteti që ngre moralin e gruas së Bilalit dhe shpif duke sharë pa kuptim dhe mllef ndaj presidenti te republikes se shqiperise . Në fund te fundit vendos populli ! Vetëm atëherë behen dallimet se kush eshte kellira , kush jane ushtaret qe duan te mbajne pushtetin e vdekur te Edi Rames . Koha do sheroj shum gjera, por koha po tregon qe ka ardh fundi dhe do tregoje që keta do te kene nje fund të hidhur poltik dhe ligjor . Rroftë Shqiperia, e të rrojnë shqiptaret !

Vdeshkshin spiunet dhe tradhtarët e kombit Shqiptar !

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Pali25/02/2020 18:59

Frrok Çupi = Rrok Noci (alias Kollomoçi)

Alfons Malo24/02/2020 13:14

Jo Frrok Çupi por rrok muti.Pa edi ramen qe rriti floket rriti leshin qe e ka si lesh bythe rroku.Njerez pa karekter e brum ky e e mero baze qe kaevendesuar gazeten e partise socialiste.Kta jane ftyra te shplara more kta jane karagjoz qe neser kur te ndrrohet pushteti pa pike dyshimi do te kthehen nga paushteti Po ç'analist eshte ky .SPIUN KA QENE E ASHTU VAZHDON EDHE SOT SHOKU I BATON HAXHIUT

Erdeti24/02/2020 12:07

o Erm(u)ali je tipik i pjelle nga rilindasit e komunizmit ! Te analizosh dhe te debatosh me pjellen e keqe nuk do te thote ti besh biografine pooooor hipokrit me ndjenjat e popullit sikur nuk shkon ! Se pikerisht kjo ju ka mbetur . Sapo tu hiqet PARAJA E PISET qe keni nderkohe dhe ju o pisanjose llapni sa te doni SEPSE ASQE DO TJU PJERDH NJERI . Beni analistin ,komentuesin ,terrorizuesin por po ju mbaron vajguri i llampes se ndezur nga enver pederasti .

Ermali23/02/2020 16:25

Ashtu si 50 vjet Enveri shikonte biografin njeriut,ashtu dhe gjoja demokratet e sotem vazhdojne te paragjykojne njerezit nga biografite,jo nga mendimet qe ata japin per ceshtje konkrete

Daj Jaku23/02/2020 15:23

Amin Zoti Zilja!

Shqiptari22/02/2020 16:00

Po ku ka me placo njeri, me legen, me qelbesire dhe me plehre burre se ky mut-muti Frrok Cupi!!!! Keta funderrina haleshe duheshin zhdukur qysh ne 1992!

Shto koment

Denonco