Rama ironizon të rinjtë shqiptarë: Le të rrinë jurista te kafja, do marrim punëtorë nga jashtë

Rama ironizon të rinjtë shqiptarë: Le të rrinë jurista te kafja, do marrim punëtorë nga jashtë

19:33, 21/02/2020

Kryeministri Edi Rama ka kryer inspektimin e procesit të rikonstruksionit të ndërtesave të dëmtuara nga tërmeti i 26 nëntorit.

Rama tha se procesi i rindërtimit hap vende pune pafund në këtë sektorë, duke theksuar se do të merren punëtorë nga vende të tjera nëse do të jetë nevoja.

Ai bëri me dije se deri më tani janë bërë mbi 20 mijë aplikime nga banorët e prekur.

Rama: Gjithkush që ka një dëmtim që është konstastuar, duhet të bëjë aplikimin vetë. Janë bërë rreth 20 e ca mijë në total por ka edhe mijëra të tjerë që duhet të aplikojnë. Nëse keni dokumente bashkëngjisni dokumentet, nëse nuk keni thoni që se kam shtëpinë të legalizuar, nuk kam pronë timen, të gjitha.

Rama: Me punëtorët si keni qenë?

Punëtori: Kemi mungesa.

Rama: Vendet e punës që do të hapen në ndërtim janë pafund, në kuptimin e nevojës. Atë që e kapa aty thoshte jemi jurista. Do të marrim edhe punëtorë nga jashtë po të jetë nevoja. Vijnë punëtorë nga kontinente të tjera dhe ata të rrinë poshtë tek kafja se janë juristë.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

SELENA21/02/2020 21:52

Po ti ...ore pleher qe e le koken si delja e bardh ske turp ...qe po te iken gjithe populli yt. ..... bir stani se nanen spo ta shaj????????

Fakt21/02/2020 20:45

Nga siria e afrika do i marre puntoret ky mjeshtri. Ata xha e kane mbushur shqiperine qe me ardhjen e frontex gjasme per te mbrojtur shqiperine nga emigracioni i paligjshem

Guxo21/02/2020 20:32

Nuk u jep dot te drejte vote atyre te huajve. Keta “te kafes” do te rrezojne me vote apo me dru, si ta duash. Dhe do na pershendesesh ne FB nga xhunglat e Afrikes, shume shpejt, bashke me majmunat e tu

Kuti21/02/2020 19:50

Foli ky nga keneta e tije e rrenes. Bastard!

Emri 21/02/2020 19:42

Ky nrinin e vet ishte pikaso. Djal puntor ka qen

Shto koment

Denonco