VIDEO/ Basha nga Kukësi: Vendi po lëngon, ekonomia, prioritet i PD

VIDEO/ Basha nga Kukësi: Vendi po lëngon, ekonomia, prioritet i PD

12:21, 19/02/2020

Kreu i opozitës Lulzim Basha ka zhvilluar një vizitë në një familje kuksiane.

Sipas tij, Kukësi po lëngon nga ikja e rinisë.

Për kreun e PD-së, fuqizimi i ekonomisë është shpresa e vetme që kuksianët dhe shqiptarët të kthehen në atdhe.

Kukësi dhe familjet kuksiane po lëngojnë nga dhimbja e largimit të të rinjve me energji dhe talent, për shkak të mungesës së punësimit dhe arsimit.

Sa më parë duhet të çlirohemi nga kjo braktisje, nga kjo e keqe!

Fuqizimi i ekonomisë është prioritet i programit tonë dhe zgjidhje për plagën e emigracionit.

E ardhmja u takon të rinjve!

#PotëDëgjoj

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Alfons Malo19/02/2020 12:39

Kur?Deri kur e ke bere kontraten me edi ramen?Agje nuk po shohim Çfare po thua?A nuk e di populli keto ?Pse per here te pare po e thua me 100 ndra e mijra here e kemi degjuar.Puna eshte se kush po ja zgjat jeten kesaj qeverie?Nuk e besoj por dyshoj se politika qe ke ndjekur se bashku me opoziten qe nga "republika e re " e deri tani ,nuk kane funksionuar.E degjove Ish Kryeminstrin Berisha tek Tempora z. Lulzim?Te ka kritikuar me marifet te ka thene disa te verteta .Asgje me shume por opzita te revolucionarizohet vete e pastaj te ngrej popullin ne revolucion.Nuk behet politika me dy fjale ne Kukes ? Me vjen keq por shikoni se nuk kini gje ne terezi e mos i beni gjerat qe me pare zhduken se fillojne, temam si flake kashte Boll i zgjate jeten kesaj qeverie jo termeti jo antaresimi jo donatoret etj etj qe nuk i ha njeri me keto

Shto koment

Denonco