'Mesazhi' i Berishës për Ramën: Edhe në Hënë të shkosh...

'Mesazhi' i Berishës për Ramën: Edhe në Hënë të shkosh...

21:47, 18/02/2020

I ftuar në emisionin "Tempora" të gazetares Sonila Meço, në Ora News, ish kryeministri teksa komentonte zhvillimet e fundit në vend, u shpreh i bindur se, kryeministri Edi Rama dhe Partia Socialiste nuk mund dhe nuk do të marrin një mandat të tretë qeverisës nga qytetarët.

"Rama edhe në Hanë të shkojë, mandat tjetër nuk merr më", u shpreh i prerë ish kryeministri Sali Berisha. 

Deklarata e ish kryeministrit vjen teksa mediat pranë qeverisë po propogandojnë me forcë se fondet e ardhura për procesin e rindërtimit pas tërmetit të 26 Nëntorit i jep Ramës mandatin e tretë. /Syri.net

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco