Vasili ironizon Ramën: Uroj që paratë e donatorëve të mos i prishësh si dhjetra millionë euro të Reformës në Drejtësi

Vasili ironizon Ramën: Uroj që paratë e donatorëve të mos i prishësh si dhjetra millionë euro të Reformës në Drejtësi

18:58, 17/02/2020

Nënkryetari i LSI-së, Petrit Vasili, pasi ka përshëndetur konferencën e donatorëve, ku u ofrua një ndihmë e konsiderueshme monetare në ndihmë të rindërtimit të Shqipërisë,  pas dëmeve shkatërruese të tërmetit të 26 nëntorit, nuk ka lënë pa ironizuar edhe qeverinë Rama së cilës I kërkon që paratë të mos shkojnë dëm si dhjetra million euro të Reformës në Drejtësi.

“Ka shumë rëndësi që lekët e donatorëve per termetin të mos shkojne dëm si dhjetra milion euro te Reformes ne Drejtesi qe u treten si kripa ne uje dhe prodhuan vetem kapjen mafioze te shtetit nga rilindja.’

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco