Firmosi arrestimin e Avdylajt, gjyqtari lihet i pambrojtur nga shteti

Firmosi arrestimin e Avdylajt, gjyqtari lihet i pambrojtur nga shteti

10:18, 17/02/2020

Komisioni i Mbrojtjes Fizike i hoqi gjyqtarit Bib Ndreca mbrojtjen e posaçme fizike.

Ndreca ka patur dosjen e bujshme ‘Nr.339’, sipas të cilës konfirmohet vjedhja e votave dhe ndikimi në rezultatin e zgjedhjeve në zonën e Shijakut përmes blerjes dhe shantazhit nga grupi i Avdylajve.

Në këtë dosje përfshihet edhe kryebashkiaku Vangjush Dako, i cili është përgjuar duke folur me njërin prej vëllezërve Avdylaj në lidhje me procesin e votimeve në këtë zonë.

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco