Giuliani: Soros përdor ambasadat e SHBA në Europë, kundër kundërshtarëve

Giuliani: Soros përdor ambasadat e SHBA në Europë, kundër kundërshtarëve

13:25, 16/02/2020

Avokati i presidentit të SHBA-së, ka lëshuar akuza mjaft të forta ndaj Xhorxh Soros.

Me një postim në Twitter, Rudy Giuliani akuzon Sorosin se në Europën Lindore përdor ambasadat amerikae për të sulmuar kundërshtarët e tij.

Giuliani shkruan se Soros është armiku numër 1 i Partisë Republikane.

Postimi i plotë në Twitter i Rudi Giulianit:

Soros është armiku numër 1 i Partisë Republikane.

Ai është një anarkist. Ai ka themeluar DA-në për të liruar kriminelët.

Dhe në Europën Lindore, ai përdor ambasadat amerikane për të mbrojtur organizatën e tij dhe sulmuar kundërshtarët.

Ndiqni të mërkurën e kësaj jave rudygiulianics.com.

Image

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Selimi16/02/2020 17:08

Duhet pergatitur terreni dhe shtruar rruga para se te dilet me oferte politike serioze para popullit dhe opinionit nderkombetar.

Selimi16/02/2020 17:07

Duhet pergatitur terreni dhe shtruar rruga para se te dilet me oferte politike serioze para popullit dhe opinionit nderkombetar.

N16/02/2020 14:59

Ku basha dhe meta ?

Klea16/02/2020 14:37

Shume vone po fillon sulmi ndaj qelbesires Soros. Por te pakten u kujtuan qe eshte gjalle akoma ky monstra dhe i duhen prere kembe e krahe kudo qe i ka shtire. Perfshire edhe zorren e trashe, Rilindjen

Shto koment

Denonco