Fondet për Rindërtimin, Yuri Kim takon 'ministrin e tërmetit': Keni përgjegjësi për transparencën

Fondet për Rindërtimin, Yuri Kim takon 'ministrin e tërmetit': Keni përgjegjësi për transparencën

10:24, 14/02/2020

Ambasada amerikane në Tiranë njoftoi sot çfarë u diskutua në takimin midis ambasadores së re të SHBA-së, Yuri Kim me ministrin Arben Ahmetaj, një ditë më parë.

Sipas ambasadës, "ambasadorja Kim u takua me Ministrin për Rindërtimin Arben Ahmetaj më 13 shkurt. Ata diskutuan rëndësinë e përdorimit me efikasitet të burimeve në ndihmë të atyre që u prekën nga tërmeti tragiik i nëntorit. Ambasadorja nënvizoi përgjegjësinë e qeverisë për të siguruar transparencë dhe llogaridhënie për fondet e përdorura për rindërtim."

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco