Dorëhiqet zv/ministri i Financave

Dorëhiqet zv/ministri i Financave

15:05, 13/02/2020

Elton Haxhi nuk do jetë më zëvendës ministër i Ekonomisë dhe Financave.

Sipas burimeve mediatike sot ai ka dhënë dorëheqjen nga detyra në këtë Ministri.

Nuk bëhen me dije arsyet kryesore që kanë cuar në dorëheqjen e Haxhit por ajo që mund të thuhet është se kjo është dorëheqja e dytë pas dorëheqjes të zvministrit Erjon Luci pak kohë më parë.

Vendimi nuk është zyrtarizuar ende pasi do votohet dhe në mbledhjen e qeverisë, por që është thjesht një akt formal. Ende nuk dihet emri me këto zëvendësohet Haxhi.  

 

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco