Shoqërohen në polici të rinjtë e FRPD-së/ U përplasën me neo-komunistët e Arlind Qorrit

Shoqërohen në polici të rinjtë e FRPD-së/ U përplasën me neo-komunistët e Arlind Qorrit

21:07, 27/01/2020

Dy të rinjë të Forumit Rinor të Partisë Demokratike, Oleg Hanku dhe i riu me inicialet R. K.  janë shoqëruar mbrëmjen e sotme në komisariat.

Shoqërimi i tyre në polici, ka ardhur pasi janë kallzuar nga Klodian Leka, një nga aktivistët e organizatës politike të Arlind Qorrit i cili në rrjetet sociale, nga profili i tij është një nga njerëzit që shan dhe ofendon me një gjuhë rrugaçësh.

Image

Të rinjtë e FRPD-së i ka sharë, i ka kërcënuar me jetë, “do ju fus plumbin” dhe të tjera  sharje e komente negative, ndërkohë që Olegu i ka hequr keto komente për të shmangur gjuhën e urrejtes, Klodiani ka vazhduar.

Ndërsa ka kaluar në rrugë në kryeqytet është sharë përsëri nga Klodian Leka dhe është provokuar fizikisht me fyerje dhe me akte banale, duke kanosur të rinun e FRPD-së i cili ka reaguar në vetëmbrojtje.

Policia, në vend që të arrestojë dhe të shoqërojë bandën e Arlind Qorrit, që kërcënon të rinjtë rrugëve dhe i shan në rrjetet sociale, ka shoqëuar të rinjtë e FRPD-së.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco