Skandali/ Drejtoria Arsimore urdhër mësuesve ti bëjnë share në FB, Rames

Skandali/ Drejtoria Arsimore urdhër mësuesve ti bëjnë share në FB, Rames

14:46, 25/01/2020

Anëtari i kryesisë së PD Kreshnik Çollaku ka reaguar në një postim në facebok pas zbulimit të mësazheve që shprendajnë drejtuesit e arsimit për të shpërndarë në rrjetin social facebook aktivitetet e kreut të qeverisë.

“Kjo propogande e neveritshme që qelb erë nga epoka e Lenka Çukos është prove e degradimit të plotë të sistemit arsimor”, shkruan Çollaku.

Postimi i plotë:

Mesuesit urdhërohen të bëjnë propogandë për Kryeministrin...
————-
Sot përmes Drejtorit te ZVAT (zyra vendore arsimore tiranë), janë urdhëruar të gjithë Drejtorët e Shkollave në Tiranë, të detyrojnë të gjithë mësuesit e Tiranës të shpërndajnë në rrjete sociale aktivitetin e ditës së Kryeministrit.

Kjo propogande e neveritshme që qelb erë nga epoka e Lenka Çukos është prove e degradimit të plotë të sistemit arsimor, dhunimi flagrant i shtresës më të vyer të shoqërisë mësusit, është një provë se në Shqipëri është instaluar Rregjimi.
Sjellje të tilla janë të denja vetëm për Kore të Veriut.
#NEVERI 

Image

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Edi25/01/2020 17:18

Do bere bere share kjo. ropt edi Rames me gjithe qeverine e tije te korruptuar. E me gjithe fundjavat e tije ndryshe.

Gramoz25/01/2020 15:35

O Zot ku ka degradu pushteti i ridhjerjes! Me kete urdher tentojne te ulin dinjitetin e atyre mesuesve qe kane ne dore te edukojne dhe mesojne te ardhmen e ketij vendi. O Zot mbaju doren dhe mendjen ketyre horrave qe kan uzurpuar zyrat e shtetit me vota te grabitura me bandit.

Kot Fare25/01/2020 15:03

O Syri, Problemi me i madh ne kete ngjarje, nuk eshte propaganda e Rilindjes. Shikoni sa gabime drejtshkrimore ka mesazhi paraardhes.. Nga sa duket, mund te mendohet qe eshte grup ne whatsapp i drejtoreve te shkollave te Tiranes. Ne kater rreshta, jane gjashte.... Ky po qe eshte problem per ne....

Shto koment

Denonco