Kërpaci takon Komisionerin Evropian: Paraqita shqetësimin e papunësisë dhe shpopullimit

Kërpaci takon Komisionerin Evropian: Paraqita shqetësimin e papunësisë dhe shpopullimit

12:57, 25/01/2020

Kryetarja e LRI Floida Kërpaci ka takuar  Komisionerin Everopian për punësimin.

Në një postim në faqen e saj në facebok ajo ka bërë publik lajmin për takimin.

“Ngrita shqetësimin e papunesise dhe shpopullimit, LSI plan per punesimin”, shkruan Kërpaci

Ja postimi i plotë:

Mungesa e punësimit, pagat e ulëta që për të përballuar muajin duhet të marrësh borxh, punë jashtë orari që mbetet e papaguar, janë realitete të dhimbshme të keqqeverisjes në Shqipëri.

?Forumi Ekonomik Botëror e ka pozicionuar Shqipërinë në vendin e parafundit për mundësi punësimi.

Me Komisionerin e Bashkimit Europian për Punësimin dhe të drejtat sociale, Nicolas SCHMIT, ngrita shqetësimin e largimit masiv të të rinjve dhe Shqiptarëve nga vendi ynë.

Punësimi i sigurtë, me paga të larta që siguron një jetë të sigurtë është mision i LSI????!

Image

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco