Pas tërmetit në Turqi, Basha: Mendimet dhe lutjet tona janë me familjet e viktimave

Pas tërmetit në Turqi, Basha: Mendimet dhe lutjet tona janë me familjet e viktimave

09:07, 25/01/2020

Kryetari i opozitës, Lulzim Basha, shprehu ngushëllimet më të thella për viktimat e tërmetit në Turqi, i cili ka shkaktuar, deri tani 21 viktima dhe ka shkatërruar shumë banesa.

Në një postim në Twitter, zoti Basha shprehet:

“Ngushëllimet e mia më të thella për popullin turk dhe Presidentin Erdogan për viktimat e tërmetit. Mendimet dhe lutjet tona janë me familjet e viktimave. U urojmë shërim të shpejtë të plagosurve dhe shprehim solidaritetin me popullin e Turqisë”- shkruan kreu i opozitës.

Image

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco