Meta mesazh ngushëllimi: Unë dhe populli shqiptar jemi në krah Turqisë mike

Meta mesazh ngushëllimi: Unë dhe populli shqiptar jemi në krah Turqisë mike

08:34, 25/01/2020

Pas termetit tragjik në Turqi ka reaguar edhe Presidenti i Republikës Ilir Meta.

“Me shqetësim dhe dhimbje të thellë po ndjek situatën në Turqinë mike, të goditur nga tërmeti tragjik”, shkruna kreu i shteteit në një mesazh ne faqen e tij ne facebook.

Ja postimi i plotë:

Me shqetësim dhe dhimbje të thellë po ndjek situatën në Turqinë mike, të goditur nga tërmeti tragjik.

Shumë i tronditur nga viktimat në njerëz, ju shpreh ngushëllimet më të ndjera familjarëve e të dashurve të tyre, të gjithë popullit turk dhe Presidentit Recep Tayyip Erdo?an, duke u lutur që të mos ketë të tjera humbje jetësh.

Të gjithë të lënduarve nga kjo fatkeqësi natyrore ju uroj shërim sa më të shpejtë.

Në këto momente tepër të vështira, unë dhe populli shqiptar jemi në krah Turqisë mike! 

Image

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco