Përballje televizive PD-PS? Alibeaj: Nuk ulemi në debat me kriminelë

Përballje televizive PD-PS? Alibeaj: Nuk ulemi në debat me kriminelë

22:19, 21/01/2020

Mazhoranca dhe opozita gjetën kurajon për tu ulur në treyzë për reformën zgjedhore. E megjithatë, ata akoma nuk ulen në tyeza debatesh publike aktualiteti.

Për këtë situatë e ka një përgjigje ish-deputeti i Partisë Demokratike, Enkelejd Alibeaj.

Sipas tij, të ulesh në debat me kriminelë nuk është në shërbim të interesit publik.

"Të ulesh në tryeza debatesh me kriminelë nuk i shërbejmë interesit publik. Me kriminelë të votës, me kriminelë që vjedhin buxhetin e shqiptarëve, me kriminelë që lëshojnë kriminelët nga burgjet. Lidhur me Gjiknurin, ai e ka vendin në burg. Nuk e kemi ne mundësinë ti themi një kryekrimineli si Rama që në vend të Damian Gjiknurit që vodhi votat e Dibrës të vendosë një tjetër si Rrahman Rraja apo Taulant Balla" tha ai në emisionin "Tempora" në Ora News.

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco