Të gjithë në këmbë/ Dalin pamjet! ‘Rama ik’ pushton stadiumin e Korçës

Të gjithë në këmbë/ Dalin pamjet! ‘Rama ik’ pushton stadiumin e Korçës

19:09, 21/01/2020

Po kthehet në traditë tashmë. Në çdo ndeshje futbolli nuk mungojnë as thirrjet kundër kryeministrit Edi Rama.

Rastim më i fundit vjen sot nga stadiumi "Skënderbeu" në Korçë.

Në nisje të sfidës mes vendasve dhe Partizanit, "Ujqërit" nisën brohoritjet në kor "Rama ik", "Rama ik".

Kjo nuk është hera e parë që në stadiumet shqiptare tifozët brohorasin kundër shefit të qeverisë.

E njëjta gjë ka ndodhur edhe në "Air Albania Arena" në dy raste, në stadiumin e Shkodrës dhe atë të Vlorës...

Sfida mes Skënderbeut dhe Partizanit u mbyll me fitoren e korçarëve me shifrat 3-2. /Syri.net

 

 

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

PATRIOTI DT 24 janar 202024/01/2020 10:05

O milet Vrenozi i famshëm ka kohë që është shpallur tek njerëzit e humbur. Nuk u pa gjëkundi as në ndeshjen Skënderbeu- Partizani...

Luan kalana22/01/2020 05:48

Te fala vrenozit

Luan kalana22/01/2020 05:46

Te fala vrenozit

Shto koment

Denonco