Revolta studentore drejt shpërthimit/ 'Të bashkohemi kundër malit të zullumeve kombëtare'

Revolta studentore drejt shpërthimit/ 'Të bashkohemi kundër malit të zullumeve kombëtare'

18:28, 21/01/2020

Studentët bëhen gati për protestat e rradhës.

Lajmin e jep vetë ish-kryeministri Sali Berisha, I cili citon  mesazhin e një studenti të revoltuar.

Sipas tij, më 2 2 janar studentët do të ngrihen në protestë kundër padrjtësisë dhe ligjit shfarosës të arsimit të lartë.

“Revolta studentore drejt shpërthimit! Lexoni mesazhin e studentit të revoltuar dixhital”, shkruan Berisha në postimin e tij.

I nderuar dr.Berisha.
Me 22 janar studentet do ngrihen ne revolten me te madhe kunder padrejtesive dhe ligjit shfaroses te arsimit te larte.
Ne jemi me te vendosur se kurre per te ruajtur parimet dhe principet tona.
Secili prej nesh,e ka detyre morale te bashkohet dhe te jemi nje grusht i pashmangshem Migjenian perballe malit te perbindshem te zullumeve kombetare.
Ju lutem postojeni,qe lajmi im,te gufoje plot shprese ne zemrat rinore te bashkemoshataree te mi!

 

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Alfons Malo24/01/2020 14:31

Revolucionet demokratike ku fillojne nga studentet gjithmone perfundojne me sukses.Kjo eshte e vertetuar nga praktika.Po ne se ngihen e terhiqen dhe nuk dalin me ide te qarta e program te bashkerenduar me te gjithe studentet dhe organizatoret e tyre,atehere me mire te mos ngrihen se do ulin imazhin e tyre ne opinion.Fakti qe vitin e kaluar dolen te humbur per kerkesat e tyre dhe qeveria futi te infiltruarit e saj ne grupe ,deshtuat.Kerkesa te qarta e te sakta e jo per te lene mesimet se eshte periudhe sezoni

Shto koment

Denonco