'Qeveria, taksë edhe nga emigrantëve'/ Ja sa paguhet për një pasaportë në ambasadën tonë në Athinë

'Qeveria, taksë edhe nga emigrantëve'/ Ja sa paguhet për një pasaportë në ambasadën tonë në Athinë

17:40, 20/01/2020

Vijon denoncimet lidhur me procesin e dhënies së pasaportave për emigrantët në Ambasadën shqiptare në Athinë.

Një prej tyre, perms Facebook-ut të ish kryeminsitrit Sali Berisha, denoncon korrupsionin galopant që po bëhet me dhënien e pasaportave në këtë seli diplomatike.

Sipas qytetares, përveç 80 eurove për pasaportën, ata duhet të paguajnë edhe për rradhën në ambasadë.

“Mbi emigrantet vendoset edhe taksa prej 110-130 euro e partisë së krimit”, shkruan ish-kryeministri, ndërsa publikon edhe mesazhin e një emigranteje.

"JU LUTEM ANONIM

PERSHENDETJE QYTETARI DIXHITAL JAM NJE SHQIPTARE ME BANIM NE ATHIN DUA TE SHPREHE NJE SHQETESIM TE MADHE PER AMBASADEN SHQIPTARE NE ATHIN. FORMA PERTE APLIKUAR PER PASAPORTA ONLAIN NUK FUNKSJONON FARE DHE KUR SHKON TE AMBASADA ATY FILLON DHE PROBLEMI ME I MADHE QINDRA NJEREZ NE RRADHE
TEK HYRJA QENDRORE JAN INDIVID TE NDRYSHEM QE TE AFROHEN E TE PYESIN SI EKE HALLIN DHE AKE NEVOJ PER NDIM DHE KU U THUA JO FALEMINDERIT TE THON HAJT HAJT SE KETU DO VISH
DHE EVERTETA ESHT SE TEK ATA PRAP DOT SHKOSH SE NE AMASAD PER TU SQARUAR NUK HYN DOT DHE ATA TE THON KE PER TE APLIKURA PER PASAPORT NA DUHEN 80€ DHE PER NJE ORE TE JAPIN APLIKIMIN ONLAIN TE APLIKOSH BRENDA DHJET DITEVE DHE PAS APLIKIMIT
ATA THONE SE MBLEDHIM FONDE PER PARTINE FASHATET ZGJEDHORE POR NDOFTA I NDAJNE EDHE ME PUNONJES TE AMBASADES.
PROBLEMI VAZHDON PAS 5 JAVESH DO SHKOSH PER TE TERHEQUR DO SHKOSH NE 7 TE MENGJESIT PER TE ZEN RRADHEN ORET IKIN DHE TI NUK FUTESH DOT BRENDA SEPSE AJ QUNI TE PORTA BASHK ME KUPONIN DON EDHE NJE 30€ OSE 50€ QE TE FUTESH BRENDA DHE TE MARRISH NUMRIN DHE NE TE SHUMTEN E RASTEVE NUK MARON PUN DHE DUHET TE VISHT TE NESERMEN PRAP ME QINDRA NJEREZ NE RRADHE PLEQ E FEMIJE TE VEQEL JASHT NE TE FTOHT DHE SHI DHE PYTJA ESHT,  KU ESHT SHTETI JON"

 

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco