VIDEO/ Emocionohet nga flamuri kuqezi, Salvini bën deklaratën e fortë për shqiptarët

VIDEO/ Emocionohet nga flamuri kuqezi, Salvini bën deklaratën e fortë për shqiptarët

19:58, 19/01/2020

Lideri i Legas në Itali, Matteo Salvini ka bërë një deklaratë të fortë gjatë një mitingu në Emiglia Romana.

Politikani i djathtë është shprehur ndër të tjera se, shqiptarët që janë me dokumenta të rregullta në Itali, janë vëllezërit dhe motrat e tij.

Deklarata e kreut të opozitës italiane erdhi teksa gjatë mitingut të tij po valëvitej edhe një flamur shqiptar.

“Shikoni sa bukur, krahasa flamurit trengjyrësh, është flamuri i Legas dhe flamuri shqiptar. Shqiptarët që janë me dokumenta të rregullta në Itali janë vëllezërit dhe motrat e mi", u shpreh Matteo Salvini.

Mësohet se flamuri shqiptar ishte ngritur nga disa të rinj Partisë Demokristane të Nard Ndokës.

Image

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

titi21/01/2020 17:42

ate qe nuk thuhet

Titi21/01/2020 15:47

O lalaj; kjo nuk eshte e vertete, nuk eshte e thene qe te djathtet jane fashiste. E dyta; ti qe i quan te tille je komunist, keshtu edhe ta marrim ashtu siç do ti, fashishtet nuk e vodhen pronen si komunistet, keshtu qe ndermjet te dyjave fashizmi eshte me i mire se perdhosja imorale e komunistevertete tuaj, osé tendja.

Daj Jaku21/01/2020 07:48

Rritu një çikë, shko e bëj shurrën o Armando! Për ju kriminelët komunistë e bijtë e tyre, çdo njeri që nuk është komunist na qenka fashist. Fashistët i paguan krimet e tyre, komunistët nuk i kanë paguar akoma krimet e llahtarëshme dhe genocidin 100 vjeçar mbi popujt e vet.

Vollodja i vogel dhe qesros....20/01/2020 21:33

me mire fashizem se sa mbetje te komunizmit sllavo-rus...vollodja - vladimir ilici,popovici,milloshevici, vucici, ramavici, ballavici, rucici e gjithe soji i vicave me mama lopat e veta....

Armando Lulaj19/01/2020 22:01

FASHIZEM! Ata qe e kane vendosur flamurin tone ngjitur me ate te fashisteve italiane jane thjeshte fashiste shqiptar!!!

Shto koment

Denonco