Meta homazh tek memoriali i Rugovës: Kontributet e tij për paqe, liri, janë shembuj frymëzimi

Meta homazh tek memoriali i Rugovës: Kontributet e tij për paqe, liri, janë shembuj frymëzimi

13:31, 19/01/2020

Presdienti i Republikës Ilir Meta ka zhvilluar Homazhe pranë memorialit të Presidentit Rugova në Kosovë.

Në një postim në faqen e tij ne Facebook, Meta shkruan se 'vizioni i Tij euroatlantik për Kosovën, kontributet e jashtëzakonshme për paqe, liri, demokraci, për fqinjësi e bashkëjetësë në rajon janë shembuj frymëzimi, përherë aktuale'.

Ja postimi i plotë:

Me respekt e mirënjohje të thellë u përula me nderim para memorialit të Presidentit historik të Kosovës, Dr. Ibrahim Rugova.

Vizioni i Tij euroatlantik për Kosovën, kontributet e jashtëzakonshme për paqe, liri, demokraci, për fqinjësi e bashkëjetësë në rajon janë shembuj frymëzimi, përherë aktuale.
Historia e re e Kosovës dhe e kombit shqiptar ka në themelet e veta emrin dhe veprën e ndritur të Presidentit Rugova. 

ImageImageImage

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco