Haradinaj: Ngushëllime gjithë shqiptarëve për mjeshtrin e madh Xhevdet Ferri

Haradinaj: Ngushëllime gjithë shqiptarëve për mjeshtrin e madh Xhevdet Ferri

12:05, 17/01/2020

Nga Ramush Haradinaj.

Ikja jote e hershme në amshim, krijon boshllëk në kinematografinë shqiptare, gjithandej.

Mjeshtri i artit, Xhevdet Ferri, do të kujtohet ndër breza për profesionalizmin e tij prej artisti të rrallë.

Mjeshtër i madh i filmit dhe i teatrit, artist që i dha shumë kinematografisë në përgjithësi.

I rrallë e profesional, njerëzor e qytetarë i ndershëm.

U përcjell ngushëllimet më të sinqerta familjes Ferri, kolegëve artistë, dhe gjithë shqiptarëve!

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco