Tenori i njohur ‘shpërthen’ kundër Ramës: Pse nuk bën padi për krimet serbe?

Tenori i njohur ‘shpërthen’ kundër Ramës: Pse nuk bën padi për krimet serbe?

11:52, 17/01/2020

Tenori shqiptar me famë botërore, Ramë Lahaj, reagoi sërish me zemërim pas lajmit se kryeministri shqiptar, Edi Rama, ka paditur homologun kosovar në detyrë, Ramush Harainaj. Ai e pyet Ramën se përse nuk bën padi për krimet e Serbisë në Kosovë.

Reagimi i plotë i Ramë Lahajt:

Faqja e zeze

N’ven se Shqipnija me qu padi kundra krimeve te bame ne Kosove e gjenocidin barbar ne dekada nga Serbija, sot nji shortim mes greku e serbi “profeti“ paska qu padi per t’zotin e shpise n’Kosove, vllaun e vet. I mjeri!

Historikisht kombi shqiptar ka pase qakoj qe me bisht ner’ kame, i kan shti hunet fell, sa kan mbrri me permyse sofren e vet per me ja bo qefin e me gzu vrasesin, hasmin t’perbetuem t’vallut t’vet.

Po nuk jemi merzite asihere se luajt gardian qe jeten flijuan neper dekada per ket’ liri t’lame me gjak, na kan lane djem e nipa boll, qe me na e mbrojte torishten prej zagarve te ktij soji. N’funt t’funit, boll i kemi hallet tona me ndamjen e hises se pushtetit, bash si qent e terrbum rreth lekures se kurbanit.

HIJENA T’PUSHTETIT

Zot ruje Shypnin prej shartimit t’kti soji.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Gramoz17/01/2020 17:56

Asgjo per tu çudit nga monstra enveriste Edver Taqi Çubrilloviçi. Ky osht pushteti i vazhdimsise se partis kurv te themeluar prej serbeve me ne krye kukullen e tyre Enver dylberin, dhe politiken e tij antikombetare e vazhdon gelbaza enveriste, qelbesira dhe kellira toksike me e madhe e gjith kohrave Edver Taqi Ramiçi!

Arberi 17/01/2020 12:58

Pjella bastarde komuniste e Enver Hoxhes ka pas bërë marveshje me Titon që i dorezonte Kosovarët ne kufi dhe Serbët i pushkatonin, prandaj ju them gjithë Kosovës mos u habisni me këlyshin e komunizmit Edi Rama do ndjeki marveshjen Enver Tito. Ky kufomë që quhet Edi Rama do zhduk sa me shpejt se është e keqja Shqiptarisë, ky njeri ka ardhë me mision ne pushtet per zhdukjen e Shqiperisë nga harta.

Arberi17/01/2020 12:05

Nuk e padit vllai vllaun = Rama Vucic

Shto koment

Denonco