Propozohet mbajtja e një tubimi/ Basha porosit strukturat: Gati për zgjedhje...

Propozohet mbajtja e një tubimi/ Basha porosit strukturat: Gati për zgjedhje...

18:11, 15/01/2020

Kryedemokrati Lulzim Basha ka kërkuar gatishmëri nga strukturat për zgjedhje të parakohshme në mbledhjen e Këshillit të Kryetarëve.

Burimet bëjnë me dije se Partia Demokratike ka diskutuar edhe mbajtjen e një tubimi, duke rikujtuar kështu edhe 1-vjetorin e djegies së mandateve.

Është diskutuar që tubimi mund të mbahet në datat 20 ose 22 shkurt, por asgjë nuk është konfirmuar.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

t15/01/2020 19:21

Ke 1 vit qe kerkon zgjedhje te parakoheshme,ke 1 vit qe e ke "rrezuar" ramen nja 7 a 8 here.Ulj ne tavoline per ref.zgjedhore ishte kusht dhe duhej bere,por menyra si erdhe deri aty te detyron te dorehiqesh

t15/01/2020 18:48

A thua do ti shkojne nga pas lulit demokratet e shtypur e te zhgenjyer.Syri eshte portal i djathte,por nuk besoj se luli e lexon.Komentet e shume komentuesve kane qene me vlere dhe nuk do bente keq lul mavria ti lexonte e te merrte vesh se çmendojne shume demokrate e mbeshtetes te opozites.Me pare vihej re se kur komentohej negativisht per lulin ,jo pak komentues reagonin ne mbrojtje te tij,kurse keto kohet e fundit nuk gjen asnje koment qe te mbeshtese lulin .Verdallosja 1 vit ne marshimet e protestuesve pa deshiren e tyre shkuan kot dhe opozita sot ulet(mund te ishte ulur edhe me pare per ref.zgjedh)ne nje tavoline me super te degjeneruarin dhe super hajdutin gjiknuri qe e mallkoi per muaj e vite. Nqs opozita ben thirrje per protesta luli do beje mire qe te jape doreheqje e ta marre dikush tjeter drejtimin.Eshte moment delikat dhe duhet te dale ne krye dikush qe te ngjalle shprese,por luli nuk eshte i duhuri

Shto koment

Denonco