'Mos kërkoni fletë-arresti për Dakon'/ Çollaku: Ai dhe banda e lejeve të ndërtimit, eprorët e Ramës

'Mos kërkoni fletë-arresti për Dakon'/ Çollaku: Ai dhe banda e lejeve të ndërtimit, eprorët e Ramës

22:40, 14/12/2019

“Po fletë-arresti për Vangjush Dakon ku është?”. Kështu shkruhej në banderolën që mbante në duart një qytetar e që po bën xhiron e rrjetit.

Por ndryshe mendon gazetari i njohur Basir Çollaku. T

eksa opozita dhe opinioni publik presin fletë-arresti edhe për ish-kryebashkiakun e Durrësit, Çollaku shprehet se, Dako dhe banda e lejeve të ndërtimit janë eprorët e vërtetë të kryeministrit Edi Rama.

“Mos kërkoni urdhër arresti per Gjushin, ai dhe banda e tij përfituese e  lejeve të ndërtimit dhe e mbikqyrjes se Portit në Durrës, janë eprorët e Ramës... Tani Prokuroria ç’të bëjë...”, shkruan Çollaku.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco