Bardhi, Ramës: As përfituam dhe as u tallëm me viktimat e tërmetit. Fati yt, i lidhur me Dakon

Bardhi, Ramës: As përfituam dhe as u tallëm me viktimat e tërmetit. Fati yt, i lidhur me Dakon

20:49, 14/12/2019

Edi Rama vazhdon të bëjë show mbi tragjedinë e 26 Nëntorit.

Kështu shprehet sekretari i përgjithshëm i PD-së, Gazment Bardhi.

Përmes një reagimi në Facebook, numri dy i selisë blu thekson ndër të tjera se, këto 3 javë provuan se vendi drejtohet nga një kryeministër i dështuar.

Sa i përket fletë-arresteve të lëshuara sot nga Prokuroria, për përgjegjësitë e tragjedisë së 26 nëntorit, Bardhi shprehet se, kryeministri e ka fatin të lidhur me Vangjush Dakon.

Sa i përket akuzave të Ramës për opozitës, Bardhi thotë: “Ne nuk përfituam politikisht nga tragjedia, ne nuk u tallëm me viktimat dhe as nuk i përdorëm të prekurit nga tërmeti, siç po përpiqet prej ditës së parë, Edi Rama, i cili shpiku edhe fejesën e të birit për t’u viktimizuar para shqiptarëve që ia kanë hequr vizën me kohë”.

REAGIMI I PLOTË:

Edi Rama vazhdon të bëjë show mbi tragjedinë e 26 Nëntorit, duke u përpjekur të mbulojë paaftësinë, papërgjegjshmërinë dhe abuzimin e qeverisë së tij me propagandë të shëmtuar kundër opozitës.

Për fatin e keq të Shqipërisë dhe qytetarëve të prekur nga tërmeti, këto 3 javë provuan se vendi drejtohet nga një kryeministër i dështuar. Edi Rama dështoi të menaxhojë situatën pas tërmetit, dështoi t’u japë qytetarëve sigurinë për banesat e tyre, dështoi të mbrojë interesin publik, duke mbrojtur paturpësisht 150 milionë dollarë që u jep oligarkëve për koncesionet korruptive të firmosura prej qeverisë se tij.

Dëshmi e dështimit të Edi Ramës është edhe përgjegjësia direkte për vdjekjen e 24 qytetarëve në pallatet e shpallura të pabanueshme në Thumanë pas tërmetit të 21 Shatorit, për të cilët nuk mori asnjë masë për ti strehuar, duke i lënë në mëshirën e fatit.

Dështimi më i madh i Edi Ramës është se nuk shndërroi dot Partinë Demokratike dhe opozitën në fasadën e pushtetit të tij të korruptuar dhe të kriminalizuar. Ai e ka të lidhur fatin me Vangjush Dakon dhe Arben Ahmetajn, ndërsa ne me qytetarët shqiptarë.

Në këtë kohë fatkeqësie, shqiptarët kanë parë se e vetmja forcë e përgjegjshme, që ka ngritur zërin për interesin e tyre është opozita. Ne nuk përfituam politikisht nga tragjedia, ne nuk u tallëm me viktimat dhe as nuk i përdorëm të prekurit nga tërmeti, siç po përpiqet prej ditës së parë, Edi Rama, i cili shpiku edhe fejesën e të birit për t’u viktimizuar para shqiptarëve që ia kanë hequr vizën me kohë.

Image

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco