Ngritja e SPAK/ Ora dhe vendi ku do betohen 8 prokurorët e parë

Ngritja e SPAK/ Ora dhe vendi ku do betohen 8 prokurorët e parë

12:31, 13/12/2019

Ngritja e Prokurorisë Speciale SPAK do të bëhet ditën e enjte 19 dhjetor, ditë edhe kur do të betohen 8 prokurorët e parë.

Lajmi është dhënë nga zëdhënësi i Presidentit, Tedi Blushi.

Blushi shkruan në Facebook, se presidenti Ilir Meta pas kërkesës së kreut të KLP-së, Gent Ibrahimi do të organizojë në datën 19 dhjetor në orën 09:30 minuta ceremoninë e betimit.

Njoftimi i Tedi Blushit:

Presidenti i Republikës, Sh. T. Z. Ilir Meta, në përgjigje të kërkesës së Këshillit të Lartë të Prokurorisë dhe në bashkëpunim me Kryetarin e KLP-së, z.Gent Ibrahimi, në mbështetje të nenit 61 pika 2 të ligjit nr. 96/2016 ‘Për statusin e gjyqtarëve dhe prokurorëve në Republikën e Shqipërisë’ të ndryshuar’, ditën e enjte, në datën 19 dhjetor 2019, ora 09:30, organizon ceremoninë e betimit të 8 (tetë) prokurorëve të emëruar në Prokurorinë e Posaçme (SPAK).

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco