VIDEO/ Pse gënjyen njerëzit e pushtetit?! Ja kush janë njerëzit që duhet të merren në pyetje

VIDEO/ Pse gënjyen njerëzit e pushtetit?! Ja kush janë njerëzit që duhet të merren në pyetje

12:07, 13/12/2019

Nënkryetari i LSI, Petrit Vasili, ka publikuar një video si dëshmi, të titulluar: 'Viktimat e Thumanës akuzojnë'.

Me anë të saj, Vasili ngre disa pikëpyetje të forta:

"Njerëzit e pushtetit gënjyen për Thumanën.

Pse gënjyen? Kush gënjen: Kryetari i bashkisë apo Zv.kryeministri?

Pse nuk i thërret Prokuroria këta? Pse nuk pyeten, hetohen, procedohen nga Prokuroria? Apo kjo është 'Prokuroria që duam' sipas Rilindjes?!

Heshtja e Prokurorisë, bashkëfajësi e rëndë.

Shiheni vidoen, flet vetë...Dhe në të vërtetë është aq e thjeshtë sa s'ka nevojë as për prokuror'!

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco