‘Veç po na ra Serbia nuk vijmë’/ Ja çfarë tha Komandanti i FSK-së për ndihmën për tërmetin

‘Veç po na ra Serbia nuk vijmë’/ Ja çfarë tha Komandanti i FSK-së për ndihmën për tërmetin

20:47, 11/12/2019

Komandanti i FSK, Gjeneral Rrahman Rama në studion e Abc Neës me gazetaren Linda Karadaku ka rrëfyer detaje nga operacioni pas tërmetit tragjik në Shqipëri.

Gjatë bisedës gazetarja solli në vëmendje komunikimin me këshillltarin e FSK lidhur me ardhjen komandantit në studio.

Karadaku: Këshilltari më tha diçka që më ngeli në mendje, tha do vimë patjetër “veç po na ra Serbia nuk vimë”.

Komandanti: Në situatën aktuale ku jemi ne kemi KFOR-in atje, kemi NATO-n mund të them se gjitha që kemi bërë e kemi bazuar në standardet e NATO-s, se synimi ynë është të jemi pjesë e NATOS-s. Reagimet dihen, KFOR atje janë miqtë tanë dhe ne do të veprojmë komform përgjegjësive.

 

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Arberi12/12/2019 00:29

Edi Rama sa do që u mundove të përbuzësh Kosovën dhe Kosovarët ato e treguan veten që janë krenaria Shqiperisë, bravo Kosovë me shpejtësine e dritës ju gjinde Shqiperisë ne këtë katastrofë dhe me ato djem të pa lodhur pa fjale dhe punë shumë ju dhatë një mesim të mirë politikës në Tiranë treguat që jeni shtet bravo bravo bravo.

Shto koment

Denonco