Gazetari: Kënaqeni kur Rama vishet si profeti Muhamed

Gazetari: Kënaqeni kur Rama vishet si profeti Muhamed

11:58, 11/12/2019

Gazetari Ylli Rakipi ishte i ashpër në takimin e Komisionit të Medias, ku u diskutua për nismat ligjore të qeverisë.

Duke iu drejtuar deputetëve, Rakipi komentoi edhe veshjen e këtyre ditëve të kryeministrit Edi Rama.

“Ndoshta një pjesë nga ju jeni të kënaqur me daljet e liderit tonë, që përveç përmbajtjes, demonstron edhe formë. Vishet si profeti Muhamed”, tha Rakipi.

Së fundmi, kryeministri Edi Rama ishte në Konferencën Islamike si i pari zyrtar i këtij niveli të lartë.

Ai citoi atje Kuranin, teksa kërkoi ndihma për të prekurit nga tërmeti.

Kurse ‘muri’ i tij në FB është i mbushur me thënie të dijetarëve apo klerikëve të lartë myslimanë.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Nebil11/12/2019 16:28

Ai ka plotësisht pamjen e ajatollah Khomeni! Ruajuni nga monstra.

Arberi 11/12/2019 15:06

Krrau krriu po vjen barriu tamam si bufi ose korbi te kukullat shqiptare qe jepnin diten e diel. O shqiptar shikojeni kush na udheheq dhe rrini boni sehir. Mire na e bon, dhe thojne nje flale popullore doni ta shikoni se cfare populli jeni shikoni qeverine qe keni.

Arberi 11/12/2019 12:39

Nastradini ishte ne Turqi dhe Edi Rama eshte ne Shqiperi

Shto koment

Denonco