VIDEO/ ‘Sa u fejova, ra tërmeti’

VIDEO/ ‘Sa u fejova, ra tërmeti’

11:53, 11/12/2019

Kryeministri Edi Rama ishte paraditen e sotme në disa fshatra të dëmtuar nga tërmeti në Fushë-Mamurras.

Mesazhi i tij ishte i qartë se ‘kush është regjistruar deri më tani do ti ndërtohet shtëpia e re, të tjerët nuk do përfitojnë’. Sipas Ramës, ka shumë që duan të abuzojnë dhe po i shembin vete shtëpitë.

Por Rama si gjithnjë nuk i kurseu batutat me banorët.

Teksa një burrë në moshë i shpjegonte se kanë marrë çadër por janë ngushtë se janë dy kurorë brenda, Rama i thotë djalit të familjes me humor ‘mos luaj shumë natën dhe nëse do dil në fushë…’

Pjesë nga bashkëbisedimi

Rama: Po nuk e keni sistemu çadrën?

Kryefamiljari: Andej çuni këndej nana me babën…se jemi dy familje. I kemi vendos dyshekët për ti ndarë çadrën.

Rama: Mure për tu ndarë një çadër…hej Zot!

Kryefamiljari: Luan natën ky (djali)

Djali: Prej hallit…

Rama: Ca halli mo. Hej Zot, po dil në fushë.

Djali: Sa u fejova ra tërmeti.

Rama: Termet jashtë termet brenda. Nga gëzimi që ke shpëtu luan gjithë natën…

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco