Situata para dhe pas tërmetit/ Ilir Meta në orën 20:00 në ‘Çim Peka LIVE’ në SYRI TV

Situata para dhe pas tërmetit/ Ilir Meta në orën 20:00 në ‘Çim Peka LIVE’ në SYRI TV

11:02, 10/12/2019

Presidenti Ilir Meta do të jetë i ftuari i mbrëmjes së sotme në emisionin ‘Çim Peka Live’ në SYRI TV dhe SYRI.net.

Në orën 20:00 kreu i shtetit do të jetë përballë gazetarit Çim Peka ku do të flasë për situatën e vështirë në të cilën gjendet Shqipëria, pas tërmetit shkatërrimtar të 26 nëntorit.

Presidenti Meta do të flalë për kërkesën që i bëri qeverisë në qershor të 2019, pas raportit që kishte marrë se rajoni ynë rrezikohej nga lëkundjet e fuqishme.

Çfarë kërkoi presidentin, si u përgjigj qeveria, situata e emergjencave civile në vend, masat që duhet të merren.

Për këto dhe të tjera zhvillime në vend, mbrëmjen e sotme në orën 20:00 presidenti Ilir Meta do të jetë përballë gazetarit Çim Peka në emisionin ‘Çim Peka Live’ në SYRI TV dhe SYRI.net.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco