'Në vend që të shoqërojë Ramën në Turqi, Gjushi duhet të ishte në burg'

'Në vend që të shoqërojë Ramën në Turqi, Gjushi duhet të ishte në burg'

19:05, 08/12/2019

Ish-kryebashkiaku socialist i Durrësit, Vangjush Dako është në qendër të akuzave pas tërmetit shkatërrimtar të 26 nëntorit, që la pas 51 viktima.

Njeriu që ka firmosur lejet e ndërtimit në qytetin bregdetar është "shmangur" disa herë nga kryeministri Edi Rama, madje në një prej vizitave të tij në Durrës ai u detyrua të fshinte videon live vetëm pse aty shfaqej Dako.

Por në Turqi nuk ka arsye ta bëjë. Gjatë vizitës së tij në Stamboll Rama është shoqëruar edhe nga ish-kryebashkiaku i tij. Denoncimin e bën nënkryetari i PD, Edi Paloka.

"Po të triumfojë ligji mbi partinë, Gjush Dako në vend që të ri-emërohet dhe të ngarkohet për zhdukjen e letrave live në ERTV, e të shoqërojë Ramën në Turqi, duhet të ishte në burg për masakrën urbane në Durrës, që është bërë me firmën e tij dhe me betonin e tij", u shpreh sot Edi Paloka në përgjigjen e tij ndaj ftesave të kryeministrit Rama në adresë të liderit të opozitës Lulzim Basha.

 

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Zhade10/12/2019 16:05

6 MILION EURO NJE URE BETONI E VANGJUSH DAKOS KURSE DEPOT E EMERGJENCES BOSH ...MJAFT MË I MUSHUAN NE KURRIZ KETIJ POPULLI TE MJERÈ QE U SHKLYE NE MITINGJET E RAMES

Afel10/12/2019 16:00

6 milion euro i ka kushtuar durrsakeve veliera e Hajdutit vangjush dako dhe qe ai uzurpatori overdoze ED RAMA NUK E ZEN FARE ME GOJE...SE KELYSHIN E VET DO TA RUAJE ME CDO KUSHT

Hamzi krraba08/12/2019 20:16

Arrestojeni pra ju q... robt vec llafe kini

Shto koment

Denonco