Me këmbë mbi tavolinë dhe me gra që u hapin dyert e makinave/ Si e nisën Rama dhe Cakaj kryesimin e OSBE

Me këmbë mbi tavolinë dhe me gra që u hapin dyert e makinave/ Si e nisën Rama dhe Cakaj kryesimin e OSBE

19:21, 06/12/2019

Shqipëria mori sot zyrtarisht presidencën e ardhshme të OSBE-së, organizatës së përbërë nga 57 vende anëtare, të cilën ajo do ta drejtojë përgjatë gjithë vitit 2020. Shqipëria do e mbajë drejtimin me dy ministra të Jashtëm, Edi Ramën dhe Gent Cakajn.

Por të dy u bënë subjekt diskutimi dhe ironie në rrjet për gjëra që nuk kanë lidhje me seriozitetin dhe rëndësinë e këtij momenti.

Rama u filmua me këmbët mbi tavolinë teksa kërkon kafenë. Kurse zëvendësi i tij, Gent Cakaj u shfaq teksa priste që një grua t'i hapte derën e makinës për të zbritur.

Shqipëria e merr kryesimin e OSBE me një qeveri me deficite të shumta demokratike. /SYRI.net

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shqiptari06/12/2019 19:56

Ky kryesim i OSBE nga narko-qeveria banditeske e Rilindjes, eshte turpi i botes demokratike, turpi i OSBE dhe turpi i Evropes. Eshte hera e pare dhe besoj e fundit qe OSBE e pranon kete turp, qe te kryesohet nga nje qeveri diktatoriale, pa institucione demokratike, pa Gjykate Kushtetuese, pa Gjykate te Larte dhe me nje Parlament gjysmak dhe mbushur me idiote dhe injorante!!! Turp per OSBE! Ku jane parimet dhe standartet demokratike qe misheron dhe propagandon OSBE???!!! Borchardt i OSBE ne Tirane u tregon protestuesve gishtin e mesit!! Evropa u dhje fare!!! Kjo eshte EVROPA qe enderrojme, aspirojme dhe shpresojme qe te shkojme???!!!!! EVROPA U DHJE FARE!!!!

t06/12/2019 19:45

Mjerë ne,por mjerë edhe osce

Shto koment

Denonco