Agron Tufa padit Spartak Brahon dhe Fatos Tarifen

Agron Tufa padit Spartak Brahon dhe Fatos Tarifen

11:59, 05/12/2019

Agron Tufa padit në prokurori deputetin socialist Spartak Braho dhe ish ambasadorin Fatos Tarifa.

Avokati Kujtim Cakrani tha se ndaj klientit të tij Tufa ka pasur kërcënime të ndryshme si nga administrata, ashtu edhe nga njerëz të tjerë.

“Janë riaktivizuar duke hedhur baltë ndaj zotit Tufa duke e akuzuar për vjedhje fondesh, shpërdorim detyre dhe falsifikim të historisë. Tufa u largua pasi pati një arsye të fortë iu kërcënua familja e tij”.

Agron Tufa dha dorëheqjen pak ditë më parë nga posti i Drejtorit të Institutit për Studimin e Krimeve dhe pasojave të Komunizmit dhe ndodhet me familjen e tij për azil në Zvicër.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Ajo05/12/2019 14:18

Dikur e adhuroja Kadarene! Tani refuzoj ta lexoj! Ne fakt kam lexuar nje roman te tij diku rreth 10 vitsh me pare, Aksidenti titullohej ne mos gaboj dhe jam zhgenjyer. Pas ikjes lluksoze ne Paris gjoja si disident, Kadareja per mendimin tim e humbi peshen. Sot, si mjeran hesht sepse ia ka mbyllur gojen Rama me emerimin e sa bijes ambasadore ne OKB. Por ama vjen me vrap kur i thurrin himne, i akordojne favore, ia kthejne shtepine ne Tirane ne muze qysh ne gjallje, ashtu dic ia restaurojne edhe shtepine e lindjes ne Gjirokaster. Turp per Kadarene!

Kuti05/12/2019 13:36

Po Ismael kadirov pse nuk ndjehet, kur gjithmone (pas renies se komunizmit ishte démokrat i rradhes se pare) tani nuk ndjehet ne mbrojtje te nje Kolegu? Specie e ulet ne shoqerine pseudo intelekuale. I shitur si nje mall pa vlere tek oligarket. Turp! TURP, TURP! ORDINER!

Shto koment

Denonco