VIDEO/ Ja pse u përjashtua Rama nga dreka e Trump

VIDEO/ Ja pse u përjashtua Rama nga dreka e Trump

17:33, 04/12/2019

Presidenti amerikan, Donald Trump ka marrë pjesë në një drekë pune me krerë të shteteve anëtare të NATO-s, që kanë një kontribut 2% e sipër të GDP për mbrojtjen ushtarake.

Siç shihet në videon e publikuar nga gjigandi amerikan "Fox News", mungon kryeministri i Shqipërisë Edi Rama.

Sipas Lapsi.al, kjondodh për shkak se Shqipëria nuk jep dot ende 2% të GDP për ushtrinë.

Në drekën me Trump, krahas Shqipërisë, nuk ka përfaqësues dhe nga shtete të tjera të aleancës që japin më pak se 2% të Prodhimit të Brendshëm Bruto të vendit të tyre për mbrojtjen ushtarake.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Arberi06/12/2019 18:14

O Real PD ti hashe marmalaten ti se PD te futi ne Nato se ishe akoma me traktatin e Warshaves prandaj kur te japesh koment nguli kembet ne toke dhe jep opinione reale, apo mos je nga ato niperit qe e ke pas gjyshin partizan dhe lufton te me mullarin e barit

Titi05/12/2019 18:27

O patriot, jo se ky fare islami di anglisht, sepse kete e ben kompiuteri, por ky eshte aq gdhe sa qe edhe shqip nuk Duket edhe nga emri muhamet e islam.

PATRIOTI DT 5 dhjetor 201905/12/2019 11:07

I Nderuar Mehmet Ismaili. Është më mirë që opinionet tuaja ti botoni në gjuhën shqipe sepse jo të gjithë shqiptarët dinë anglisht....

Real04/12/2019 18:42

Edhe ne kohen e PD kontributi ne NATO ka qene per faqe te zeze. PD arriti deri aty sa edhe leket e bukes ua hoqi ushtarakeve.

Mehmet Ismaili04/12/2019 18:24

I think this is rong decision of NATO or from president of US to leave out from the launch this member of NATO which hevent pay 2 percent of GDP . If any situation NATO can deal in the world about safety NATO is going to need this country's of course and I think this it was rough decision and not right . For example Albania as a member of NATO I think is trying the best to do good job and very trusted .We as a Country have a lots of problems even know earthquakes which harm's as a lots as a national. I do have more to say but I don't think it was good Idea this one . NATO must keep all members together in any moment in any situation because separate each other for any small thing is not good because if they do like that in future they going to louse trusted in each others and respect which both are very important for NATO.

Shto koment

Denonco